Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Soutěže a olympiády / Mimořádný úspěch dovršen!!!!

Mimořádný úspěch dovršen!!!!

Historia magistra vitae

Tříčlenný tým našeho gymnázia se letos již poněkolikáté (14×) za sebou probojoval do chebského finále. O jakou soutěž šlo? O mimořádnou!!! Studenti gymnázií z České a Slovenské republiky se utkali v XXIX. ročníku dějepisné soutěže letos tematicky zaměřené na „Evropu v krásných časech, v bouři a za soumraku“ (r. 1900 – 1939). Po červnovém vítězství v krajském kole naše historiky čekalo 75 soupeřů (55 z ČR a 20 ze SR). Pevně doufali, že téměř roční poctivá práce se v této nelehké covidové době dostatečně zúročí.

Kryštof Marek (6, B), expert na evropské dějiny a literaturu, Lucka Hyláková (6. B), odbornice na film, výtvarné umění a hudbu, a Vojta Vaněk (8. B), specialista na sport a techniku, procházeli čtyřmi koly téměř bez zaváhání. Do poslední chvíle však netušili, jak se s jednotlivými otázkami v on–line podobě „poprali“ jejich největší rivalové. Až konečné výsledky přinesly obrovskou úlevu, nadšení a radost – nejlepší v České republice a druzí v mezinárodní soutěži.

Veliká škoda, že si nemohli tento fantastický úspěch prožít přímo v Chebu – národní hymny, slavnostní fanfáry, dekorování předními osobnostmi, fotky na pódiu, televizní kamery. Tam pracují emoce…

Velký dík, Lucko, Kryštofe a Vojto!!!!!

Ze srdce blahopřejeme!!!!

Jiřina Doležalová

4.12.2021, 21:09, 1 obrázek


obrázek 4626