Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Zahraničí / Královská Anglie

Královská Anglie

V neděli po poledni jsme se vydali na dlouhou, náročnou cestu autobusem. Vše nám vynahradil první den, který byl opravdu nabitý. Po příjezdu jsme navštívili Greenwich – nultý poledník. Poté jsme se svezli lodí po řece Temži k Tower Bridge. Navštívili jsme expozici v Tower Bridge a následovala prohlídka hradu The Tower. Pak jsme se vydali na procházku po finančním centru, prohlíželi si budovy Londýna a obdivovali jejich krásu. Den jsme zakončili prohlídkou katedrály sv. Pavla. Pak už jsme se každý vydal do hostitelských ro­din.

Druhý den nás čekalo krásné město Salisbury, ve které se nachází katedrála, spousty starobylých a útulných uliček i obchůdků. Díky autobusu jsme se přiblížili ke Stonehenge, kde byla jedinečná panoramata a výhledy. Ke konci dne už nás čekala jen procházka kolem Windsor Castle a Eaton College s krásným západem slunce. Tím končil náš den a každý se vydal do hostitelské rodiny.

Další den začal návštěvou krásného, historického hradu WARWICK CASTLE, který nás přenesl do dávného středověku. Po rozchodu, při kterém si v hradu každý přišel na své, jsme autobusem odjeli do Oxfordu. Deštivý Oxford jsme si prošli. Prozkoumali jeho uličky a měli prohlídku v místní univerzitě. Ve večerních hodinách se opět vydal každý „domů“.

Poslední den jsme strávili v krásné části Londýna a to konkrétně ve Westminsteru. Prošli jsme se kolem Buckingham Palace, Westminster Abbey, vládní třídou Whitehall a zakončili rozchodem na náměstí Trafalgar Square. Rozchod si každý užil podle svého. Pak už přišla jen plavba lodí po Temži a dlouhá cesta autobusem do našich opravdových domovů.

Veliké díky patří všem, kteří nás celý zájezd provázeli a starali se o nás.

Marie Kadová, 2.A

20.3.2023, 13:41, 10 obrázků


obrázek 5580 obrázek 5579 obrázek 5578 obrázek 5577
obrázek 5576 obrázek 5575 obrázek 5574 obrázek 5573
obrázek 5572 obrázek 5571