Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Sport / VLTAVA TOUR 2015

VLTAVA TOUR 2015

Jako by to bylo včera, když nám učitel na jaře rozdával potvrzení o bezinfekčnosti se slovy: „Hlavně ty papíry nezapomeňte doma!“ Ani jsme se nenadáli a byl tu 10. červen 2015 a nastupovali jsme na palubu autobusu směr Český Krumlov. Potvrzení jsme naštěstí všichni měli, a tak nic nebránilo v tom, vydat se na cestu. Každý ty čtyři hodiny využil po svém. Jednak byl potřeba dospat spánkový deficit, musela se doplnit energie potřebná na čtyři náročné dny v „divočině“ a na programu byla i pěvecká generálka před táborákovou exhibicí.

Cesta utekla jako voda a my stáli před první zkouškou – rozbít první táborovou základnu. Až na malé technické problémy byl úkol splněn na výbornou. Pravidlo dvou, maximálně tří nocležníků ve stanu rovněž všichni dodrželi, tedy vlastně až na dvojku Pavla s Lukášem, kterým obydlí okupovala početná plíseň hlavičková (Mucor mucedo). Dokonce i ostřílený táborník R. Růžička prohlásil, že v tomhle stanu by raději nespal. Kluci mu dali po první noci za pravdu a po zbytek kurzu spali pod širákem.

Druhý den se nesl ve znamení prohlídky historického centra Českého Krumlova, obhlídky krumlovských jezů a jejich následného překonání. Vltavskou vodu jsme ochutnali téměř všichni (i zkušení vodáci M. Kašše a P. Falta), avšak ztráty byly minimální a my se mohli plavit dál do kempu Zlatá Koruna. Opět jsme se utábořili a zažehli propanbutanový plyn, neboť nám po cestě značně vyhládlo. Gurmánský zážitek to byl vskutku nezapomenutelný. Pochutnávali jsme si na lecčem od česnečky, buřtguláše přes hamánka po lívance z prášku. Nic nepřišlo nazmar, ba i slupky od okurky jsme zužitkovali na omlazující obličejovou masku či na chlazení spálenin od slunce.

Ráno následujícího dne jsme se šli duševně nasytit do kláštera Zlatá Koruna a plni dojmů jsme vyjeli na naši předposlední etapu. Před námi byl nejkrásnější úsek celé plavby do přírodního tábořiště Dívčí Kámen. Neopakovatelný zážitek z člověkem nedotčené krajiny umocňovaly vodácké historky J. Kumpošta doprovázené Honzovým podmanivým zpěvem. Po vyložení bagáže na Dívčím Kameni jsme se všichni opět naložili zpět do vltavských vod a užívali si první letošní koupačky. V podvečer jsme zase utužovali naše duševní i fyzické stránky prohlídkou a výšlapem na tamější zříceninu a neminul nás ani vodácký křest.

Symbolickým zakončením pak bylo zapálení táborákového ohně, u kterého se zpívalo až do pozdních večerních hodin. Myslím, že by nás kantoři, zvlášť ti, kteří vyučují hudební výchovu, dějepis, základy společenských věd či biologii, byli po právu pyšní. Uctili jsme totiž husitskou památku zpěvem chorálu Ktož jsú boží bojovníci, došlo i na státní hymny a nesměl chybět ani Holubí dům.

Bohužel ale všechno jednou končí, a tak jsme ráno s těžkým srdcem odplouvali z tábora směrem Boršov, kde už na nás čekal autobus zpět do reality všedního dne.

Lucie Kroupová

29.6.2015, 12:20, 6 obrázků


obrázek 1707 obrázek 1706 obrázek 1705 obrázek 1704
obrázek 1703 obrázek 1702