Náš absolvent Daniel Benák převzal ocenění

RNDr. Daniel Benák, Ph.D. z Fyziologického ústavu AV ČR byl oceněn 24. června 2026 Prémií Otto Wichterleho pro rok 2026.

Ocenění převzal z rukou předsedy Akademie věd ČR Radomíra Pánka. Prémie je každoročně udělována mimořádným mladým vědeckým osobnostem, které dosahují špičkových výsledků ve svých oborech a mají významný potenciál pro další rozvoj.

Daniel Benák z Oddělení vývojové kardiologie se ve svém výzkumu věnuje fyziologii a patofyziologii kardiovaskulárního systému. Zaměřuje se především na epitranskriptomiku – obor zkoumající chemické modifikace RNA a jejich vliv na fungování buněk. Studuje zejména diabetes a jeho kardiovaskulární komplikace a hledá nové biomarkery, které by mohly přispět k časnější diagnostice a rozvoji personalizované medicíny.

K významnému ocenění srdečně gratulujeme.

Zdroj: https://fgu.cas.cz/2026/06/daniel-benak-prevzal-premii-otto-wichterleho/

< zpět na úvod

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies